03.10.23

KSE та Міністерство економіки провели в Києві Demine Ukraine Forum

KSE та Міністерство економіки провели в Києві Demine Ukraine Forum

27 вересня в Києві  відбувся перший міжнародний форум з питань гуманітарного розмінування територій України – Demine Ukraine Forum. Організували форум Міністерство економіки України та Київська школа економіки. Demine Ukraine Forum відбувся за підтримки партнерів – «Київстар» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. 

 

Форум відкривали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда та Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк. У панельних дискусіях взяли участь представники Кабінету Міністрів та інших державних органів, посольств країн-донорів, агросектору, а також оператори протимінної діяльності та вітчизняні виробники обладнання з розмінування.

 

Юлія Свириденко наголосила, що для швидкого та ефективного розмінування українських територій Уряд стимулюватиме розвиток інновацій, сприятиме виробництву вітчизняних машин для розмінування та розширюватиме локалізацію виробництва іноземного обладнання в Україні. 

 

«Гуманітарне розмінування — це більше, ніж просто знешкодження мін чи інших вибухонебезпечних предметів. Це — відновлення нашої економіки та країни. Розмінування є важливим кроком для повернення повноцінного життя на деокуповані землі. Ми підтримуватимемо власних виробників техніки та обладнання та стимулюватимемо стартапи. Я переконана, що ми зможемо не просто знайти сучасні рішення для цієї критичної проблеми, але й будемо експортувати свої технології», — заявила очільниця Міністерства економіки.

 

Очільниця KSE Graduate Business School Валентина Сахно у ході третьої панелі, присвяченій розвитку технологій для пошуку і знешкодження вибухонебезпечних предметів, розповіла, що Міністерство економіки разом з Київською школою економіки працюють над запуском програми з підтримки інноваторів, які розроблятимуть технології у сфері розмінування. Валентина Сахно відзначила, що програма для інноваторів буде покривати три компоненти.

 

«Перша компонента – технологічна. Розробники матимуть можливість удосконалити свої продукти через випробування на полігонах та забезпечення менторською підтримкою експертів галузі. Друга компонента — це комерціалізація. Ми допомагатимемо компаніям запускати серійні виробництва інноваційної продукції та виходити на ринок. І третя компонента програми — залучення додаткового фінансування, яке допоможе командам розвивати стартапи», — наголосила очільниця KSE Graduate Business School.

 

Програму з підтримки інноваторів незабаром буде проанонсовано для громадськості, відзначила Валентина Сахно. За її словами, поява відповідного майданчика сприятиме пошуку нових технологічних рішень у сфері розмінування.

 

«Ми маємо залучити у процеси з розмінування розробників, які вже є в Україні. Створення простору для інноваторів, студентів, які розробляють рішення  з пошуку та знешкодження  мін, допоможе їм тестувати свої ідеї, зростати, взаємодіяти та знаходити фінансову підтримку», – резюмувала очільниця KSE Graduate Business School.

Поширити:

Більше новин

Вітаємо випускників програми “Менеджмент державних підприємств” ТОВ «Оператор ГТС України»!
03.11.23

Вітаємо випускників програми “Менеджмент державних підприємств” ТОВ «Оператор ГТС...

Чи варто підприємствам навчатися у воєнний час — так, однозначно. Це випробування, але й можливості до змін:...
TRENDS AND PERSPECTIVES ON UKRAINIAN MERGERS AND ACQUISITIONS: INSIGHTS FROM 2000-2023 WITH A FOCUS ON 2022
31.10.23

TRENDS AND PERSPECTIVES ON UKRAINIAN MERGERS AND ACQUISITIONS: INSIGHTS...

Після значного спаду активності у сфері злиття та поглинання (M&A) через геополітичну нестабільність український ринок готовий до...
Переможці Хакатону отримали гранти на розвиток своїх ідей події
31.10.23

Переможці Хакатону отримали гранти на розвиток своїх ідей

Ідеї молодих підприємців оцінювали професіонали стартап-індустрії — засновник і СЕО YEP! Startup Accelerator Андрій Заікін, директорка з...